Cottehardie typu cabatec, koniec XIV wieku.


STROJE HISTORYCZNE

Pierwszym krokiem jest wysłanie do nas zapytania ofertowego , w którym należy określić:
1. dokładność rekonstrukcji
2. datowanie
3. klasę społeczną stroju.
4. region Europy z którego ma pochodzić pierwowzór.


Ad. 1. Dokładność rekonstrukcji:

 • rekonstrukcja ubioru - Są to wielowarstwowe, odtworzone zgodnie z zabytkowym krojem ubiory. Konieczna jest zgodność tkanin, wzornictwa i dodatków z pierwowzorem. Każdy strój jest wykańczany ręcznie.
  Do każdej rekonstrukcji istnieje możliwość zamówienia dokładnego opracowania kostiumologicznego zamówionego stroju (z zastrzeżeniem praw autorskich).
    Wykonane przez nas rekonstrukcje można oglądnąć w dziale "Galeria"


 • kostiumy dla zespołów muzyki i tańca dawnego - Są to ubiory zachowujące pełną stylizację i wzornictwo danej epoki, ale uproszczone lub o zmniejszonej liczbie elementów. Mogą mieć wykończenie standardowe lub ręczne. Panuje tu także pewna dowolność w doborze tkanin i dodatków.
  Stroje polecane są dla grup teatralnych lub tanecznych, które nie zajmują się odtwarzaniem kultury dawnej w szerszym zakresie, a wymagają efektownego, przemawiającego do wyobraźni widzów kostiumu scenicznego.


 • stroje stylizowane - Są to ubiory współczesne lekko nawiązujące sylwetką lub charakterystycznymi elementami do stroju dawnego. Mają współczesny krój i standardowe wykończenie maszynowe. Mogą nawiązywać do konkretnej epoki lub zachowywać cechy stroju ogólnie "stylowego".
  Dla pań są to suknie jedno lub dwu częściowe, dla panów koszule lub bluzy.
  Stroje takie przeznaczone są dla osób zajmujących się wyłącznie muzyką dawną lub barokiem, od których nie wymaga się pełnego kostiumu.
  Polecane też są dla obsługi obiektów o charakterze zabytkowym pragnących podkreślić "klimat" miejsca.

 • W odpowiedzi dostaną państwo od nas ofertę zawierającą wstępny kosztorys, przybliżony termin realizacji, ew. propozycję projektów.
  Po wpłaceniu zaliczki (ok. 20%) rezerwujemy termin realizacji. Terminy rezerwowane są wg kolejności zgłoszeń. Zaliczka nie podlega zwrotowi w wypadku wycofania zamówienia przez klienta.

  W ustalonym terminie należy skontaktować się z nami osobiście w celu pobrania wymiarów. Dopasowane stroje wymagają dwu lub trzech przymiarek, na które klient zobowiązany jest stawiać się w umówionym terminie. Nie stawienie się na przymiarki skutkuje opóźnieniem terminu odbioru.

  Możliwe jest przesłanie nam wymiarów wg przesłanej tabeli i wykonanie stroju bez przymiarek, wtedy strój zostanie wykonany z dokładnością do podanych wymiarów. Nie wszystkie stroje mogą zostać wykonane w ten sposób.

  Odbiór zamówienia:
  - osobiście, przy płatności na miejscu w siedzibie firmy, gotówką
  - przesyłką kurierską, po dokonaniu przelewu. Koszty przesyłki ponosi odbiorca.

   

  | Stroje | Wystawy | Wykłady |